Zapraszamy na spotkanie - 16 stycznia 2019

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie członków i sympatyków Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Tym razem głównym gościem będzie Maciej Cichosz, który zaprezentuje niesamowite górskie krajobrazy sfotografowane podczas ubiegłorocznych wakacji.
Poza tym tradycyjnie już omówimy sprawy bieżące, zaprezentujemy ciekawe publikacje przyrodnicze i rozstrzygniemy kolejną edycję ligi fotografów. Styczniowe spotkanie będzie też ostatnią okazją, aby przekazać swoje zdjęcia na konkurs Fotografa Roku 2019.
Do zobaczenia !
 

Zebranie okręgu - grudzień 2018

Pierwsza część grudniowego spotkania miała charakter roboczy. Przypomnieliśmy najważniejsze zbliżające się terminy.
- Ostatecznym terminem nadsyłania zdjęć na konkurs Fotografa Roku jest styczniowe spotkanie (16 stycznia 2019). Zbiórkę koordynuje Maciej Cichosz i z nim prosimy o kontaktowanie się w sprawie wszelkich wątpliwości w tym temacie.
- Wernisaż wystawy Fotograf Roku Okręgu Łódzkiego ZPFP odbędzie się 2 kwietnia 2019 w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.
- Przeglądu Pokazów Multimedialnych w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędzie się 15 lutego 2019. Czekamy na zgłaszanie diaporam do tego pokazu.
- Natomiast 31 stycznia w Galerii Zarzewskiej odbędzie się wernisaż wystawy Michała Ludwiczaka. Tytuł i tematyka to na razie niespodzianka ;-)
- Jak co roku zaprezentujemy się na Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Najbardziej prawdopodobny termin naszego pokazu to 9 kwietnia 2019.
Rok 2019 to rok wyborczy w naszym stowarzyszeniu. Odbędą się wybory do władz regionalnych i centralnych, ale na razie nie są ustalone ostateczne terminy.

Czytaj więcej...

"Wizje Natury" w Radiu TOK FM

Ewa Podolska spotkała się 8 grudnia 2018 w radiu Tok FM z Beatą Ostachowicz i Jerzym Grzesiakiem. Rozmowa dotyczyła fotografowaniu przyrody, festiwalu "Wizje Natury" i albumu promującego prace artystów zrzeszonych w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Posłuchajcie.

Zebranie okręgu - listopad 2018

Listopadowe zebranie Okręgu Łódzkiego ZPFP upłynęło pod znakiem jesiennych fotografii oraz festiwalu "Wizje Natury" w Izabelinie.
Na wstępie osoby uczestniczące w festiwalu przedstawiły obszerną relację z imprezy. Obejrzeliśmy zdjęcia nagrodzodzone w ramach Fotografa Roku i porozmawialiśmy o gościach festiwalu.
Następnie przyszedł czas na sprawy ogranizacyjne.
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Przeglądu Pokazów Multimedialnych w Poleskim Ośrodku Sztuki (15 lutego 2019). Już teraz zapraszamy wszystkich członków do przygotowywania własnych diaporam i zgłaszania chęci uczestnictwa w Przeglądzie do zarządu Okręgu.
Przypominamy też o tegorocznej edycji konkursu na fotografa roku. Niebawem rozpoczynamy zbiórkę prac, więc warto uporządkować swoje archiwa i wybrać najlepsze tegoroczne zdjęcia.

Czytaj więcej...

Wizje Natury 2018

Na zakończonym właśnie w Izabelinie XIV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” ogłoszono wyniki konkursu Fotograf Roku ZPFP 2018. W finale znalazło się pięć prac członków naszego okręgu.
Adriana Bogdanowska zajęła I miejsce w kategorii "Owady i pajęczaki", Adam Mańka zdobył II miejsce w kategorii „Ptaki”, wyróżnienia otrzymali Michał Ludwiczak i Jerzy Grzesiak a w finale konkursu znalazło się jeszcze zdjęcie Ryszarda Sąsiadka. Gratulujemy :-)
Wszystkie nagrodzone zdjęcia możecie obejrzeć na profilu FB Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Zobacz nagrodzone zdjęcia...

parent menu item not found: "130"