Zebranie okręgu - marzec 2019

Na zebraniu w marcu zdecydowaliśmy cofnąć się do nieodległych czasów fotografii analogowej i przypomnieć sobie jak się fotografowało na slajdach. Ale na początku, jak zwykle, Prezes przedstawił garść spraw organizacyjnych. Wernisaż wystawy Fotograf Roku odbędzie się zgodnie z planem 2 kwietnia w Galerii ŁTF. Wiosenny plener ZPFP w Bieszczadach rozpoczyna się 11 kwietnia. Pozwolenia na wstęp do rezerwatów dla fotografów z naszego Okręgu zostały wydane przez RDOŚ i rozesłane do zainteresowanych. Nasz pokaz w ramach Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki będzie miał miejsce 10 kwietnia. I jedno z najważniejszych przypomnień - 17 kwietnia odbędą się wybory do władz Okręgu.
Po tym wstępie obejrzeliśmy dwa interesujące pokazy. Asia Pasowicz, kandydatka na członkinię,  opowiedziała nam o swoich fotograficznych (i nie tylko) pasjach, ilustrując opowieść malowniczymi zdjęciami, a Tomek Buczko przedstawił zestaw widowiskowych krajobrazów z Rezerwatu Bukowiec oraz z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.
Po pokazach nastąpiło rozstrzygniecie kolejnej edycji ligi. Zwyciężył Krzysztof Korc, umacniając się na pozycji lidera. Kwiecień jest miesiącem bez ligi w związku z Walnym Zjazdem Wyborczym. Zatem kolejne głosowanie ligowe odbędzie się dopiero na zebraniu majowym. Jest więc sporo czasu na zrobienie zdjęcia lub wybranie go z archiwum. Tematem następnej edycji jest BOKEH.
Potem nadszedł wreszcie czas na wyświetlanie "prawdziwych" slajdów, wspominanie czasów aparatów analogowych, dyskusje o sprzęcie, obróbce zdjęć w ciemni itp
Swoje zestawy slajdów zaprezentowali : Michał Ludwiczak, Antoni Buraczewski, Jacek Stelmach, Barbara Grabowska, Krzysztof Kuhn, Ryszard Sąsiadek i Renata Stadnik.
 
 
parent menu item not found: "130"