Zebranie okręgu - styczeń 2020

Styczniowe zebranie rozpoczęliśmy od przypomnienia, że trwa w naszym Okręgu zbieranie zdjęć do konkursu "Fotograf Roku 2020".  Zdjęcia można nadsyłać, najpóźniej do 2 lutego, do Tomasza Buczko. Przypomnieliśmy o sposobach dostarczania zdjęć, wymogach dotyczących kart zgłoszeniowych, nazewnictwie plików, ich rozdzielczości, limitach zdjęć oraz oczywiście o wymogu opłacenia składek członkowskich co najmniej do czerwca 2020 roku :-)
Szczegółowe informacje zostały rozesłane do wszystkich członków, można je także uzyskać kontaktując się z Tomkiem.
Przewodniczącym konkursowego Jury "Fotografa Roku" został w tym roku nasz kolega z Okręgu Wielkopolskiego Maciej Pietrzak. A w podjęciu arcytrudnych decyzji o wyborze najlepszych zdjęć, pomogą mu dwie koleżanki z Okręgu Mazowieckiego: Urszula Frydrych i Dorota Kycia.
W tym roku już pięć Okręgów zapowiedziało zorganizowanie plenerów. Odbędą się one na Stogu Izerskim, w Janowie Lubelskim, w Bieszczadach, w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym oraz nad Biebrzą. Również nasz Okręg zorganizuje plener, który odbędzie się w dniach 2-5 kwietnia 2020 roku w Zakopanem. Można się na ten plener zapisać i uzyskać szczegółowe informacje u Renaty misi Stadnik.
Kolejne głosowanie w naszej lidze nie zmieniło sytuacji na szczycie tabeli, bo żaden z dotychczasowych liderów tym razem nie zdobył punktów. Ale następni fotografowie depczą już prowadzącym "po piętach". ;-) Różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi miejscami są symboliczne, więc każdy może jeszcze włączyć się do rywalizacji.
Zwyciężyła, swoją wizją przemijania, nasza nowa członkini - Ania Świderska. Gratulujemy ! :-)
Aktualną tabelę i wyróżnione zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Tematem lutego jest SYMETRIA. Zapraszamy do przesyłania zdjęć, ilustrujących ten temat, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 12 lutego 2020r.
Miłą wiadomość otrzymaliśmy z Bolimowa. Dzięki zaangażowaniu Małgosi i Krzysztofa Kuhnów, zdjęcia przyrodnicze z naszej wystawy poplenerowej, znalazły nowych właścicieli, a przy okazji przysłużyły się szczytnemu celowi. Zostały bowiem zlicytowane na aukcji podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. :-)
Michał Ludwiczak poprosił o zgłaszanie się osób, które chcą uzyskać pozwolenia na rok 2020, na fotografowanie w rezerwatach przyrody.  Przypomniał też zapominalskim, o wymogu złożenia sprawozdań z wykorzystania takich zezwoleń za rok 2019.
Nawiązując do głównego tematu naszego zebrania, Michał zwrócił uwagę, że już 26 lutego odbędzie się kolejna edycja Przeglądu Pokazów Multimedialnych w Poleskim Ośrodku Sztuki. Wszystkie osoby, które chcą pokazać tam swoją prezentację, proszone są o kontakt z Michałem.
W końcu przeszliśmy do głównego zagadnienia zebrania, jakim było tworzenie pokazów audiowizualnych. Omówiliśmy bardzo wiele kwestii takich jak: pomysł na diaporamę, scenariusz, optymalna długość pokazu, rodzaj przejść, wykorzystanie ścieżki dźwiękowej, licencja na muzykę, wymagana jakość zdjęć, prezentacja monochromatyczna vs kolorowa i wiele, wiele innych. A na końcu, pokrótce omówiliśmy narzędzia komputerowe do tworzenia diaporam. Osoby zainteresowane tą tematyką, które nie mogły wziąć udziału zebraniu, zapraszamy na blog Michała Ludwiczaka "Świeżak o fotografowaniu przyrody", który w jednym z artykułów, szczegółowo omówił wszystkie te zagadnienia.
Podczas dyskusji o technicznej stronie tworzenia pokazów, nie mogło zabraknąć efektownych przykładów.
Posłużyliśmy się widowiskowymi diaporamami naszych koleżanek i kolegów, które zostały nagrodzone w konkursach diaporam: "Brrrr" Andrzeja Waligóry, "Ciemna Strona Bałtyku" Przemysława Jośko, "Tęczowy Las" Joanny Antosik-Żołądek, "Nocne Rozmowy" Jerzego Dolaty, "Bliskie Spotkania III Stopnia" Małgorzaty Książkiewicz, "Światy Równoległe" Radosława Siekierzyńskiego i "Jak Orzeł" Karola Woźniakowskiego.
 
 
parent menu item not found: "130"