HeaderSearchForm

Plener fotograficzny - GÓRZNO 2018

Zapraszamy na plener fotograficzny Górzno -2018
Z nieskrywanym entuzjazmem zapraszamy do Górzna na plener fotograficzny organizowany w dniach 12-14 października. Górzno to niewielkie miasteczko w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, położone w obrębie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. I właśnie m.in. ze względu na krajobrazy wybieramy się w te okolice. Zróżnicowany krajobraz Parku Krajobrazowego przypomina tereny podgórskie. Wzgórza, wąwozy, doliny oraz jeziora polodowcowe zawdzięczamy ostatniemu zlodowaceniu, jakie przeszło kilkanaście tysięcy lat temu pozostawiając po sobie niepowtarzalny krajobraz. Możemy tu także napotkać wyjątkowe formy polodowcowe takie jak kemy, ozy czy drumliny. Zróżnicowanie ukształtowania terenu niesie za sobą mozaikę typów siedliskowych lasu począwszy od grądu subkontynentalnego, klonowo-lipowego grądu zboczowego po bór mieszany. W dolinach, w bezpośrednim sąsiedztwie rzek i jezior występuje ols i podgórska forma łęgu jesionowego. Na terenach podmokłych możemy napotkać torfowiska, na których występują rzadkie i chronione gatunki roślin takie jak: turzyca strunowa, fiołek torfowy, bagno zwyczajne, rosiczka okrągłolistna, narecznica grzebieniasta, pływacz drobny, starzec błotny oraz wiele innych przedstawicieli niecodziennych gatunków.
Z bioróżnorodnością siedlisk wiąże się bogactwo fauny, która znajduje tu wspaniałe warunki bytowania. Możemy napotkać takie gatunki ssaków jak łosie, jelenie, sarny, dziki, bobry i wydry. Różnorodność gatunków ptaków reprezentowana jest przez bieliki, orliki krzykliwe, bociany czarne oraz żurawie, które są symbolem GLPK.
Na potwierdzenie bogactwa przyrodniczego tego terenu świadczy utworzenie na terenie Parku 7 rezerwatów, o osobliwych walorach przyrodniczych.
Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu swój niepowtarzalny, jedyny kadr, w którym zatrzyma tę ulotna chwilę od krajobrazu po makro, od flory po faunę.
A jeśli nawet nie będzie nam dane uchwycić wyjątkowego kadru to przecież przede wszystkim chodzi o to by obcować z przyrodą a to jesteśmy w stanie zapewnić.
 
 
Zainteresowani wyjazdem proszeni są  o kontakt do 15 września z organizatorem Andrzejem Składanowskim  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


parent menu item not found: "130"