HeaderSearchForm

Spotkanie grudniowe

I przeleciał wraz z ostatnimi, odlatującymi ptakami, następny rok wśród fotografów przyrody. Ostatnie tegoroczne spotkanie odbyło się jak zawsze w trzeci wtorek miesiąca w siedzibie gościnnej firmy Emtor. I jak zawsze przy tej okazji dziękujemy Jurkowi Holcowi za schronienie pod Jego dachem.
Pomimo świątecznego nastroju sprawy związkowe na pierwszym miejscu agendy - jak zaznaczył nasz Prezes Janusz Kępa witając wszystkich i otwierając nasze spotkanie.
Pierwszym punktem było omówienie przygotowań do planowanej w przyszłym roku plenerowej wystawy fotograficznej. Kolega Michał Fabiszewski przypomniał o ostatecznym terminie nadsyłania propozycji fotograficznych do dnia 6 stycznia 2018r. Prosił o przygotowanie fotografii w rozmiarze 1920x1080 piks. aby można było zmontować prezentację, która ma przyciągnąć potencjalnych sponsorów. Michał jednogłośnie został wybrany kuratorem wystawy i na jego barkach spoczywać będzie obowiązek wybrania fotografii na wystawę. Propozycje Michała będziemy mogli zobaczyć na pierwszym spotkaniu w Nowym Roku, które planowane jest na 16 stycznia.
Jako że oznaki zbliżających się Świąt otaczają nas ze wszystkich stron nie mogło zabraknąć świątecznej oprawy podczas naszego spotkania. Po omówieniu spraw związkowych nastąpiło uroczyste łamanie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń. Zewsząd słychać było życzenia zdrowia i szczęścia. Ale oczywiście jak przystało na fotografików przyrody życzono sobie wspaniałych kadrów przy choćby odrobinie dobrego światełka. A później zasiedliśmy do kolacji wigilijnej, na której królował karp ze śledzikiem
i pierogami. Janusz dla uatrakcyjnienia naszego spotkania pokazał nam nagrodzone
oraz wyróżnione pokazy multimedialne z ostatnich „Wizji Natury”. A Jurek Holc wręczył imienne zaproszenia na promocję swojej książki „Przyroda poligonu toruńskiego”, która odbędzie się w Dworze Artusa w Toruniu 12 stycznia przyszłego roku.
 
Tak właśnie w miłej świątecznej atmosferze pożegnaliśmy kolejny rok działalności Toruńskiego Oddziału ZPFP.
 

I ja tam byłem

Śledzia i karpia kosztowałem

A com widział i słyszał opisałem

 

Tekst: Andrzej Składanowski

parent menu item not found: "130"