HeaderSearchForm

Spotkanie marcowe

Jak co miesiąc, spotkanie OT ZPFP odbyło się 20 marca w firmie Emtor, u Jurka Holca. Tematem przewodnim był konkurs na FOTOGRAFA ROKU 2018. W tym miejscu pragniemy jeszcze raz podziękować naszym jurorom tj. Andrzejowi Skowrońskiemu i Leszkowi Wasilewskiemu za poświęcenie i trud włożony podczas obrad.
 
 
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w podniosłej atmosferze. Tegoroczny organizator tj. Michał Fabiszewski przygotował specjalną prezentację multimedialną, dzięki której spotęgował napięcie towarzyszące konkursowym emocjom. Każdy z laureatów konkursu został uhonorowany indywidualnie przygotowanym dla niego dyplomem oraz książkowymi upominkami, które trafnie zostały przez Michała wyłuskane z internetowych księgarń. Słowa podzięki należy również skierować do Pawła Rzeszota, który zafundował wydruki dyplomów wspaniałej jakości. Oraz dla Janusza Kępy za włożony trud w przygotowanie dyplomów. Jestem przekonany, że taka organizacja oraz oprawa Konkursu na Fotografa Roku zagości w naszym Okręgu już na stałe, a Michał jako tegoroczny niestrudzony organizator – niech przyjmie od wszystkich serdeczne gratulacje za wysiłek włożony w to przedsięwzięcie.
Kolejnym punktem naszego ostatniego spotkania było wystąpienie Piotra Górnego, który zapraszał wszystkich na festiwal Przyroda Warta Poznania (http://www.przyrodawartapoznania.pl/). Dla niego jest to szczególny Festiwal, ponieważ będzie w nim występował w roli jednego z prelegentów.
Od kilku miesięcy rozmawiamy na temat wewnętrznego konkursu pt. Liga Fotografa Przyrody. Piotr Szumigaj jest jego pomysłodawcą i organizatorem, a na spotkaniu przedstawił nam konkrety odnośnie tego przedsięwzięcia. Z ligą Fotografa Przyrody zaczynamy już w marcu.
Podobnie jak na poprzednich spotkaniach, mieliśmy okazję tym razem podziwiać prezentację multimedialną najmłodszego stażem naszego członka tj. Darka Łenskiego. Zobaczyliśmy wspaniały pokaz multimedialny przygotowany na bazie zdjęć Darka z jego (wspólnie z Januszem) wyprawy do mroźnej czatowni DWÓCH MICHAŁÓW.
 
Wiceprezes Michał Fabiszewski zaprosił na nasze spotkanie Redaktora Leśnego Wydawnictwa BORIUM. Pan Daniel Klawczyński przedstawił nam kilka pomysłów, które realizuje dla Lasów Państwowych i zaproponował współpracę naszym członkom.
 
 
 
Kolejny gość, a zarazem kandydat do naszego Okręgu – Jan Biesek, zaprezentował nam galerię fotografii OMEGA, której jest kierownikiem, z propozycją wzajemnej współpracy.
 
 
Wiceprezes Michał Fabiszewski oficjalnie wręczył dyplomy Lilianie Cieszyńskiej, Januszowi Kępie, Pawłowi Rzeszotowi i Wikotorowi Blokowskiemu za uczestnistwo w warsztatach fotograficznych w Wąbrzeskim Domu Kultury.
 
 
Cyklicznym tematem na naszych spotkaniach jest historia gatunku / historia jednego zdjęcia. W tym miesiącu Michał Fabiszewski przedstawił historię jednego zdjęcia, jeszcze dość świeżego, ponieważ było to zdjęcie noclegowiska żurawi przy temperaturze minus 14 stopni. W zdjęciu tym nie byłoby nic nadzwyczajnego ( oprócz, oczywiście jego niewątpliwych walorów artystycznych), gdyby nie opowieść Michała o tym, jak udawał dzika na sankach pożyczonych od córki.
 
 
 
Pod koniec spotkania Marcin Niesyn zaprezentował krótką fotorelację o kopulujących żurawiach oraz pokazał zdjęcie – panoramę, złożone z 50-ciu pionowych kadrów, przedstawiające gęsi zbożowe. Nikt z obecnych nie podjął się policzenia ile osobników zostało przestawionych na fotografii.
 
 
Swoje 5 minut miał również Bartosz Rakoczy - kolejny kandydat na członka OT ZPFP. Przedstawił on sporo swoich zdjęć z ostatniego półrocza. Od razu widać, że Bartek dużo czasu przebywa w terenie, a jego fotografie cechuje nietypowa uroda. Prezentacja przypadła do gustu oglądającym, za co nasz kandydat dostał gromkie brawa. Życzymy sobie, aby więcej takich osób jak Bartek zasilało nasze szeregi i to jeszcze z takim zaangażowaniem.
 
Do zobaczenia za miesiąc.
 
 
parent menu item not found: "130"