HeaderSearchForm

Spotkanie kwietniowe

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami nasze spotkanie kwietniowe odbyło się w 17 dniu m-ca - jak zawsze w gościnnych progach firmy „EMTOR”.
Kolega Janusz Kępa po przywitaniu przybyłych na spotkanie członków oraz sympatyków ZPFP, przedstawił agendę zgodnie z którą pierwszym punktem było omówienie najbliższego pleneru. Jako że plener odbędzie się w dniach 11-13 maja nie pozostało już zbyt wiele czasu na „zapięcie ostatnich guzików”. Wiktor Blokowski, jako koordynator naszego wyjazdu, przedstawił ostatnie informacje oraz ustalił sprawy logistyczne związane z transportem.
W drugim punkcie kol. Janusz przedstawił wyniki pierwszej edycji naszego wewnętrznego konkursu „Ligi Fotografów” o czym można przeczytać na naszej stronie.
 
 
Następnie kolega Dariusz Łenski opowiedział nam o swoich zainteresowaniach fotografią studyjną. Zwrócił uwagę, że zawsze gonimy za dobrym światłem w plenerze a tu dobre światło jesteśmy w stanie sami wygenerować. Choć jak się okazało podczas ciekawego wystąpienia nie jest to takie łatwe i proste. Darek podkreślił dwa nierozerwalne aspekty w tego typu fotografii a mianowicie - inspiracja i pomysł. Oparł to na przykładzie swojej fotografii zatytułowanej „Partyjka pokera”, do której inspiracją były sceny filmowe przedstawiające mały salonik wypełniony dymem papierosowym, gdzie przy niewielkim stoliku kilku „gości” gra w pokera. Przedstawił nam kolejne etapy posprodukcji, w której wcześniejsze modyfikowanie światła oraz jego kierunek odgrywa znaczącą rolę. Zademonstrował nam również inne fotografie oparte na fajnych pomysłach a zainspirowane czasami przypadkowym wydarzeniem jak choćby parzenie chińskiej herbaty w czajniczku. Trzeba przyznać, że choć jesteśmy członkami ZPFP i zakręceni jesteśmy na tematy przyrodnicze to odskocznia do innych form fotograficznych może być pouczająca i inspirująca zarazem.
 
 
Nie mogło również zabraknąć pokazu zdjęć wykonywanych przez nas w ostatnim miesiącu. Michał Zieliński przedstawił i opowiedział o zdjęciach żurawi, które fotografował o świcie na noclegowisku.
 
 
Piotr Olkiewicz pokazał zdjęcia żab, które właśnie odbywają swoje gody
 
 
Wiktor Blokowski pokazał zdjęcia czapli siwej i żab moczarowych, które urzekły go swoim nietypowym błękitnym kolorem.
 
 
Rpwnież zdjęcia pokazał nasz kandydat Bartosz Rakoczy
 
 
W kolejnym punkcie Janusz przedstawił nam diaporamy nagrodzone na Przeglądzie Diaporam Górskich. Mogliśmy obejrzeć diaporamę Renaty-misi-Stadnik, która zajęła 3 m-ce oraz diaporamę Bogdana Pawłowskiego nagrodzoną 2 lokatą.
Tradycyjnie kol. Janusz udzielił nam krótkiej lekcji z Photoshopa. Jej tematem była poprawa kontrastu oraz wyostrzanie. Wydaję się, że nie wszyscy wiedzieli o tych szybkich metodach poprawy fotografii, które choć proste przynoszą pożądany efekt.
Ostatnim punktem spotkania było przypomnienie o konkursie organizowanym przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego pt. „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”. Szczegóły konkursu na stronie http://konkursfoto.bydgoszcz.uw.gov.pl/ Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału. Zwieńczeniem konkursu będzie publikacja zwycięskich fotografii i nazwisk laureatów w albumie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.
Tyle krótkie sprawozdanie ze spotkania. Atmosfery nie odda żaden tekst pisany i niech żałują Ci których nie było. Na dziś to już wszystko i do zobaczenia w Wizna Port 11 maja.

 Tekst:Andrzej Składanowski

 
parent menu item not found: "130"