HeaderSearchForm

Spotkanie wrześniowe

Dnia 20 września 2016 po długiej, wakacyjnej przerwie, spotkaliśmy się ponownie, jak zwykle w firmie EMTOR, na naszym comiesięcznym spotkaniu. Z miesiąca na miesiąc lista uczestników związkowych spotkań ciągle się wydłuża. Tym razem było nas 18 osób, co nas bardzo cieszy. Uczestników zebrania powitał Prezes, po czym głos oddał Michałowi Fabiszewskiemu, który zaprosił wszystkich na następne spotkanie związkowe do Cinema City, na dokumentalny film „Królestwo”. To wyjątkowa, wysokobudżetowa produkcja, która powstawała przez cztery lata m.in. w polskiej części Puszczy Białowieskiej. W filmie zobaczymy wilki, tarpany, woły piżmowe czy renifery, oraz oczywiście żubry, łosie i bociana czarnego.
 
Bezpośrednio po tej zapowiedzi przyszedł czas na uroczyste przyjęcie nowych członków w szeregi Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody i wręczenie im legitymacji związkowych. Janusz Kępa – prezes okręgu, powitał w naszym gronie Marcina Niesyna, Dawida Brożka i Antoniego Kwiatkowskiego, życząc im samych nieustannych sukcesów w dziedzinie fotografii przyrodniczej i nie tylko.
Podczas spotkania na sali panował jednak pewien niepokój, gdyż wszyscy długo oczekiwali na rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego w Mikoszewie pt. „Fotograf Pleneru Fotograficznego Mikoszewo 2016”. Jurorem tego konkursu został nasz były Prezes tj. Piotr Kriesel i to on miał zaszczyt zaprezentować wszystkie fotki, które brały udział w konkursie oraz ujawnił laureata tego konkursu, którym został gość pleneru i miejmy nadzieję nasz przyszły członek tj. Piotr Górny za pracę pt. „ZDOBYCZ”. Został on przez Piotra uhonorowany pięknym dyplomem, który został specjalnie przygotowany na tę okoliczność.To, co nastąpiło później przeszło wszelkie oczekiwania organizatorów spotkania. Zaczęliśmy rozmowę o naszej przyszłej wystawie fotograficznej. Zainteresowanie wystawą było ogromne. Przedstawiono wiele zdjęć bardzo dobrej jakości i trudno było zdecydować się na wybranie konkretnych prac. Wystawa pt. „W poszukiwaniu ulotnej chwili” będzie prezentowana w Domu Muz od 13 października.
 
 
Kolejnym punktem fotograficznej uczty było wystąpienie Jurka Holca, który przy przyciemnionym świetle, opowiadał o jego arcyciekawym polowaniu na skrytego lelka. Ta tematyka doprowadziła do tego, że na spotkaniu pojawili się nawet nasi goście specjalni tj. Leszek Wasilewski i Piotr Szumigaj, aby mogli na bezpośrednio i na żywo posłuchać opowieści o tym stosunkowo rzadkim gatunku
 
 
Tradycyjnie, cykliczne spotkanie sympatyków fotografii przyrodniczej nie odbyłoby się, gdyby nie wystąpił nasz związkowy MacGyver. Tym razem Paweł Rzeszot prezentował swoją kolejną zabawkę z zaczarowanego worka. Była nią zdalnie sterowana kamerka, która umożliwia bezinwazyjną obserwację potencjalnych miejsc wykonywania fot.
parent menu item not found: "130"