Wiosenny plener nad Biebrzą 10-12 maj 2019r.W dniach 10 - 12 maja odbył się nad Biebrzą wiosenny plener naszego Okręgu. Zakwaterowani byliśmy w pensjonacie „U Dany” koło Wizny, w miejscu gdzie Biebrza wpada do Narwi. Poziom wody w rzekach już wyraźnie opadł ze względu na suszę, jednak biebrzańskie klimaty nadal zachwycały. Trwał jeszcze przelot siewkowców i można było, leżąc na brzegu przy wiosce, fotografować żerujące bataliony, łęczaki, sieweczki rzeczne, rycyki czy biegusy. Ponadto objawiły się nam rybitwy z rodzaju Chlidonias: białoskrzydła, białowąsa i czarna. Wprawdzie poranne fotografowanie odbywało się we mgle gęstej jak mleko, jednak udało się porobić interesujące zdjęcia, a przede wszystkim przeżyć wspaniałe chwile. Udało nam się także spotkać biebrzańskiego łosia, który pozował z odległości 30 m tłumom odwiedzającym kładkę turystyczną, nic sobie z tych tłumów nie robiąc. Większość uczestników pleneru, a było nas 13 osób, była pierwszy raz nad Biebrzą lub rzadko się tu pojawiała, jednak przyroda, obojętnie czy się jest w danym miejscu pierwszy raz czy setny zawsze jest ciekawa. W przerwach między wyjazdami i odsypianiem porannego wstawania prowadziliśmy dyskusje o fotografii i nie tylko.

Czytaj więcej...

Walne Zebranie Członków naszego Okręgu - 27 kwietnia 2019r.

W sobotę 27 kwietnia w Olsztynie odbyło się Walne Zebranie Członków naszego Okręgu, na którym wybrano nowy Zarząd. Prezesem ponownie został Maciej Rodziewicz, wiceprezesem Tomasz Bałdyga, Członkiem Zarządu Jan Olchówka. Nowe osoby w zarządzie to: Beata Ułanowicz - Sekretarz, Henryk Hegier, który został Skarbnikiem oraz i Jerzy Łaźniewski - Członek Zarządu. Dziękujemy staremu Zarządowi za działalność w poprzedniej kadencji. Oprócz wyborów na spotkaniu zostały ogłoszone wyniki konkursu Fotograf Roku 2019 Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. Grand Prix otrzymał Andrzej Waszczuk za fotografię „Żurawie o wschodzie słońca”. Z wynikami oraz wszystkimi nagrodzonymi zdjęciami można zapoznać się w zakładce Galerie http://www.zpfp.pl/okreg-warminsko-mazurski/galerie/fotograf-roku/category/586.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces Ferdynanda Sosnowskiego - 12 kwietnia 2019r.

Nasz kolega Ferdynand Sosnowski i jego wystawa "Świat widzialny i niewidzialny" w Muzeum Mazurskim. 
Gratulujemy sukcesu.
 
 
 

Czytaj więcej...

Jan Olchówka i Beata Ułanowicz laureatami konkursów przyrodniczych -

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance Beacie i koledze Jankowi za zajęcie wysokich miejsc w dwóch konkursach przyrodniczych:
    1. Konkurs „ Mazurskie krajobrazy zimą”, I-miejsce - Jan Olchówka, II miejsce – Beata Ułanowicz
Konkurs „ Mazurskie krajobrazy zimą”
    2. Konkurs „W powietrzu, w wodzie i na lądzie –ptaki Regionu WJM”, I miejsce - Jan Olchówka, II miejsce – Beata Ułanowicz
Konkurs „W powietrzu, w wodzie i na lądzie –ptaki Regionu WJM”
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Zdjęcie Macieja Rodziewicza na wystawie pokonkursowej THE 2019 INTERNATIONAL WILDBIRD PHOTO COMPETITION we Francji

Zdjęcie kokoszki autorstwa Macieja Rodziewicza zgłoszone do The 2019 International Wildbird Photo Competition w kategorii „Ptasi portret” zostało wyróżnione przez Jury konkursu i znajdzie się na wystawie pokonkursowej w Le Cronoy we Francji w dniach 13 - 22 kwietnia. Informację o konkursie oraz spis wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac można zobaczyć na stronie organizatora konkursu:
https://www.festival-oiseau-nature.com/concours/en/concours-photo-international/ Gratulacje!
 
 

Spotkanie członków naszego Okręgu w Olsztynie 9 marca 2019r.

W sobotę 9 marca w Olsztynie na Kortowie w Centrum Akwakultury i Inżynierii Ekologicznej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego odbyło się spotkanie naszego Okręgu. Gospodarzem miejsca, w którym się spotkaliśmy był Roman Kujawa, któremu serdecznie dziękujemy! Frekwencja dopisała. Łącznie z kandydatami było nas 23 osoby :-). Po powitaniu i słowie wstępnym pierwszym punktem było wręczenie legitymacji członkowskich dla Beaty Ułanowicz z Giżycka i Andrzeja „Szczurka” Waszczuka z Dobrego Miasta. Gratulujemy i cieszymy się, że jesteście z nami!
 
 

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy Iwony i Wojciecha Gotkiewiczów - 13 marca 2019r.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt" Emocje i nastroje natury".
Otwarcie wystawy będzie 13 marca o 18 w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia w Kortowie - Olsztyn.

Sedrecznie zapraszamy.
Poniżej kilka zdjęć z wernisażu.
Gratulujemy.
 

Czytaj więcej...

Plener na Pilsku w Beskidzie Żywieckim - 24 luty 2019r.


Zakończył się tegoroczny plener zimowy zorganizowany przez Okręg Śląski ZPFP, już po raz trzeci miałem przyjemność w nim uczestniczyć, niestety jako jedyny przedstawiciel Warmii i Mazur. Tym razem plener odbywał się na Pilsku w Beskidzie Żywieckim. Tradycją plenerów zimowych Okręgu Śląskiego jest świetna pogoda! Od samego początku powitały nas opady śniegu i mróz, a jeszcze dzień wcześniej była odwilż. Pierwszy dzień plenerowy był początkowo mglisty i padało, to świetne warunki do zdjęć w lesie, czuje się wtedy jego tajemniczość i ciszę, spacer w głębokim śniegu męczy, trzeba się zatrzymywać, słuchać własnego oddechu, przyspieszonego tętna i nikłych dźwięków otoczenia a wiatr przegania obłoki mgły między drzewami na przemian zasłaniając i odsłaniając dalsze plany.

Czytaj więcej...

Odznaczeni medalem "Za Zasługi dla Fotografii Polskiej" - 15 grudnia 2018r.

W dniu 15 grudnia 2018 r w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie nasi koledzy Hubert Jasionowski i Waldemar Bzura zostali odznaczeni medalem "Za Zasługi dla Fotografii Polskiej".
Medale zostały wręczone podczas wernisażu "MARTWA NATURA W FOTOGRAFII".
Cieszy nas to bardzo.
Ogromnie graulujemy sukcesu.
 

Czytaj więcej...

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli, świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności na nadchodzący 2019 rok
życzy Zarząd OWM
 
parent menu item not found: "130"