HeaderSearchForm

Spotkanie wrześniowe

Pierwsze powakacyjne spotkanie za nami. Korzystając z gościny Firmy EMTOR mogliśmy spotkać się 18 września w gronie członków i sympatyków ZPFP oddziału Toruńskiego.
Przybyłych przywitał kolega Janusz Kępa – prezes naszego oddziału. Pokrótce przedstawił agendę naszego spotkania, po czym oddał głos kol. Piotrowi Olkiewiczowi. Piotr przypomniał o zbliżającej się naszej wystawie w „Młynie Wiedzy”, która jest zaplanowana na 22 listopada. Poprosił o jak najszybsze przesłanie na jego adres e-mail (dla przypomnienia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) po 5 fotografii w rozdzielczości na dłuższym boku 2048 dpi, z których zostaną wyłonione zdjęcia na wystawę. Drugim tematem podnoszonym przez Piotra było wydanie naszego oddziałowego kalendarza. Mogliśmy zobaczyć wydrukowany pierwszy egzemplarz. Przy okazji omawiania kosztów druku Piotr poprosił o deklarację ile egzemplarzy jest w stanie zakupić każdy z nas, jeśli cena 1 szt. będzie wynosiła 11 zł. Osoby obecne na spotkaniu złożyły pisemne deklaracje a nieobecnych prosimy o złożenie deklaracji Piotrowi, na adres e-mail podany wyżej.
Jako, że mija pół roku od początku działalności naszej LIGI, prowadzonej przez Piotra Szumigaja został on poproszony o krótkie podsumowanie. Piotr zachęcał wszystkich do nadsyłania zdjęć a nade wszystko do głosowania na przesyłane fotografie, gdyż jak zauważył liczba osób głosujących jest niemal zawsze równa liczbie osób nadsyłających swoje prace.
A więc kochani od września wszyscy oddajemy swoje głosy na nadsyłane zdjęcia, bo przecież to prace naszych koleżanek i kolegów i „trochę” zainteresowania nimi powinniśmy okazać.
Andrzej Składanowski zdał relację z przygotowań do pleneru, który odbędzie się
w Górznie w dniach 12-14 października. Przypomniał o wpłatach zaliczkowych oraz o deklaracjach związanych z wyżywieniem.
Następnie mogliśmy przystąpić do pokazów zdjęć wykonanych w ostatnim okresie. Janusz przy tej okazji zaapelował o konstruktywną dyskusję nad przedstawianymi kadrami. Jako pierwsza swoje fotografie pokazała Magda Majewska.Głównym tematem były owady i rośliny widziane przez obiektyw macro, choć oczywiście nie zabrakło zdjęć z drona.
 Piotr Szumigaj opowiedział o czatowaniu na lelka i pokazał wyniki swoich cierpliwych eskapad.
Marcin Niesyn pokazał ujęcia z rykowiska i oczywiście „swoje” muflony. Karol Gerad przedstawił nam fotografie zrobione na łachach wiślanych a Marian Strześniewski pokazał zdjęcia robione w ogrodzie przy karmniku. Jako ostatni swoje fotografie pokazał Jurek Holc. 
Na zakończenie Janusz przypomniał nam o zbliżającym się końcowym terminie nadsyłania zdjęć do konkursu „Opowieści Natury” organizowanego przy Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” (link do strony konkursu: http://www.sztukanatury.pl/2018-regulamin-konkursu-fotograficznego-opowiesci-natury/) Piotr Szumigaj zachęcał do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Perły Polskiej Przyrody” organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy. (link do strony konkursu: http://parki.kujawsko-pomorskie.pl/wpk/historia-parku/wydarzenia-i-informacje/1956-ii-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-fotograficznego-perly-polskiej-przyrody)

Tekst: Andrzej Składanowski

parent menu item not found: "130"