HeaderSearchForm

Spotkanie maj 2019

Już minął miesiąc od naszego kwietniowego spotkania. A jak pamiętacie spraw do załatwienia było całkiem sporo. Ale po kolei.
Spotkanie członków ZPFP i sympatyków naszego okręgu otworzył kolega Janusz Kępa przedstawiając krótko sprawy, które musimy omówić. Szczegółową agendę, której głównym tematem były dwie wystawy jakie mamy do przygotowania, przedstawił Piotr Szumigaj. Podstawową sprawą bez której nie obędzie żadna wystawa jest zbiórka zdjęć, która skończyła się 21.05 o godz. 23.59. a ostatnie fotki zbierane były przez Piotra na spotkaniu.
Tak więc w pierwszej kolejności omawialiśmy wystawę toruńską.
Uzgodniono tytuł naszej wystawy w Toruniu, którą ostatecznie będziemy realizować pod tytułem „PRZYRODA ŚWIATŁEM MALOWANA”.

Kolejnym ważnym tematem było przedstawienie przez Janusza sprawozdania z pozyskania sponsorów, którzy wsparliby nasze przedsięwzięcie. Nie jest to miejsce na wyszczególnienie dotychczasowych podmiotów, które zasiliły nasz budżet ale należy podkreślić, iż na obecną chwilę możemy zacząć realizować nasze projekty. Wielkie podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do pozyskania funduszy.
Janusz dokonał już zgłoszenia do stosownych instytucji na uzyskanie zgody, na ustawienie wystawy w okolicach Ratusza. Oficjalne otwarcie wystawy zaplanowano na dzień 27 lipca
o godz. 12.00. Natomiast zamknięcie nastąpiłoby 19 sierpnia. Dość istotnym problemem, który spędza sen z powiek naszemu prezesowi są wolno stojące ramy, na których ma zawisnąć nasza wystawa. Niestety jest to jak do tej pory sprawa, którą tylko połowicznie udało się załatwić.
A zatem gorąca prośba do wszystkich czytających ten tekst o pomoc w wypożyczeniu owych stelaży. Co prawda Dawid spróbuje „ugryźć” ten temat i wszystko wskazuje na to, że mu się
to uda. Mimo wszystko gdyby komuś innemu przyszło do głowy rozwiązanie tego problemu to czekamy na informację.
Na spotkaniu zdecydowano, że projektem i wykonaniem plakatu oraz zaproszeń na wystawę zajmie się Piotr Szumigaj, który zobowiązał się do wywiązania z powierzonego zadania.
Kolega Piotr Olkiewicz zajmie się sprawą możliwości rozwieszenia plakatów na słupach ogłoszeniowych miasta Torunia. Zobowiązał się również do przygotowania sprzętu nagłaśniającego, potrzebnego podczas uroczystego otwarcia wystawy. Jednocześnie Janusz jako prezes naszego okręgu, przygotuje krótkie wystąpienie z tej okazji.
W związku z tym, iż wystawa będzie plenerowa, wydruki muszą być na płycie PCV,
co zdecydowanie podniesie koszty. Uzgodniliśmy, że po wyborze zdjęć, opracowaniu opisów oraz dokonaniu pełnego składu przez Darka i Janusza wyłonimy firmę, która przedstawi najkorzystniejszą ofertę na wykonanie wydruków. Przy okazji nadmienię, że każdy autor zdjęć, które znajdą się na wystawie, jest zobowiązany do dostarczenia krótkiego opisu przedmiotu fotografii.
A teraz sprawy związane z Izabelinem.
Jak pamiętacie Janusz przygotowuje diaporamę o naszym okręgu.
Darek przygotowuje prezentację zdjęć Jurka, który będzie miał swoje wystąpienie w Izabelinie.
Michał Fabiszewski prosi o nadsyłanie zdjęć do diaporamy, którą będzie przygotowywał w 5 kategoriach:
Krajobraz (dowolny)
Krajobraz Kujaw
Ptaki
Ssaki
Rośliny i owady
Rozdzielczość tak jak już wcześniej uzgadnialiśmy 2048 dpi dłuższy bok, orientacja pozioma. Maksymalnie po 10 zdjęć w kategorii. Można zrezygnować z jednej z kategorii na rzecz innej. W sumie każdy może przesłać maksymalnie 50 zdjęć. Termin nadsyłania fotografii do 21 czerwca 2019 godz. 23.59. Adres e-mail do Michała wszyscy chyba znają. Jeśli nie
to przypominam - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   
Poruszaliśmy również temat funkcjonowania naszej okręgowej strony internetowej. Bezsilność z naszej strony na funkcjonowanie administratora jest godna pożałowania. Byliśmy zgodni co do tego, że sprawa warta jest poruszenia na walnym zebraniu członków.
Na zakończenie dodam, że na następnym spotkaniu będziemy zbierali po 35-50 zł na koszulki z logo ZPFP. Tak więc trochę drobnych proszę zabrać ze sobą na czerwcowe spotkanie.
To by było tyle jeśli chodzi o sprawozdanie ze spotkania jakie odbyło się 21 maja 2019r.
tekst: Andrzej Składanowski
parent menu item not found: "130"