HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Radomir Jakubowski

phoca thumb m WizjeNatury2014-Radomir Jakubowski-15

Dwudziestosześciolatek, zawodowy fotograf przyrody. Mieszka w niemieckim Saara. W wieku 18 lat został przyjęty w szeregi GDT (Gesellschaft Deutscher Tierfotografen – Niemieckie Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej).

Zawód fotografa przyrody pozwala na połączenie fascynacji przyrodą z pasją Radomira, którą jest fotografia. Rezultatem jego – niejednokrotnie bardzo wymagających pod względem fizycznym – podróży i ekspedycji są zarówno relacje fotograficzne dokumentujące wybrany temat, jak i kreatywne ujęcia prezentujące bardziej subtelne, artystyczne podejście.

Radomir wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach fotografii przyrodniczej. W 2011 został laureatem Fritz Pölking Junior Award, a jego zdjęcia były nagradzane w konkursie na Fotografa Roku GDT – GDT European Wildlife Photographer of the Year. Prace Radomira ukazują się w czasopismach, katalogach i książkach publikowanych w całej Europie. Prowadzi warsztaty fotograficzne w Niemczech, Francji, Belgii i Szwajcarii.

Zajmuje się wspieraniem i promocją młodych fotografów. Od 2012 roku przewodzi grupie Młodych GDT – GDT Jugendgruppe, jest też twórcą projektu New Shoots Blog. W 2013 roku nakładem wydawnictwa Gallileo Design Verlag ukazała się jego pierwsza książka, projekt zrealizowany z Sandrą Bartochą i Wernerem Bollmannem, Die Fotoschule in Bildern: Naturfotografie ("Ilustrowana szkoła fotografii: Fotografia przyrodnicza").

Radomir Jakubowski – O ssakach i o świetle – moja pasja
Fotografia przyrodnicza to bardzo zróżnicowana dziedzina. Każdy fotograf patrzy na nią z innego punktu widzenia, odmiennie ją pojmuje i podchodzi do niej na swój własny sposób. Poprzez zdjęcia zrobione w Europie Radomir Jakubowski daje nam możliwość poznania swojego spojrzenia. Relacjonuje swoją pracę, pokazuje nowe perspektywy oraz własne podejście do fotografii ssaków.

 

parent menu item not found: "130"