HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Erik Balaz

phoca thumb m WizjeNatury2014-Erik BalazErik Baláž, rocznik 1978, wychował się u podnóża Tatr. Od szesnastego roku życia spędzał wiele czasu wśród przyrody.
W 2002 roku pracą poświęconą ekologii niedźwiedzi ukończył Studium Ekologii Lasu na Politechnice Zwoleńskiej.Już podczas studiów uczestniczył aktywnie w kampaniach Grupy Obrońców Lasu „WILK”. Celem akcji była ochrona lasów naturalnych i dużych drapieżników.Kierował, zakończoną sukcesem, kampanią na rzecz ochrony Doliny Koprowej i Cichej w Tatarach. Obecnie tereny te stanowią największy naturalny obszar na Słowacji.
Jest współautorem cieszącej się uznaniem książki o niedźwiedziach „Ostatnia twierdza” („Posledná pevnosť”) i filmu a „Strażnik przyrody” („Strážca divočiny”).
Zainicjował nowy projekt ochrony przyrody w Karpatach Wschodnich, którego częścią jest film „Wilcze góry” („Vlčie hory”).
„Wilcze góry”
Historia jednego z ostatnich obszarów naturalnych w Europie, gdzie każde stworzenie odgrywa swoją rolę w odwiecznym kręgu życia i śmierci. W przeszłości kraina ta była znana jako „Wilcze Góry”.
Erik, razem z kolegami Karolem Kaliským i Jozefem Fialom, wędrował przez trzy lata wzdłuż i wszerz przez góry i lasy Karpat Wschodnich – region obejmujący tereny Słowacji, Polski i Ukrainy. Szukał nieuchwytnych wilków i innych wyjątkowych zwierząt, zamieszkujących te tereny.
 
parent menu item not found: "130"