HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

OM ZPFP

om zpfp 280
Okręg Mazowiecki Związku Polskich Fotografów Przyrody zrzesza twórców z całego województwa mazowieckiego. Obecnie należą do niego 133 osoby, tym samym jest to najliczniejszy okręg ZPFP. Członkowie OM mają na swoim koncie wiele publikacji, wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz nagród w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych. Co miesiąc zarząd okręgu organizuje spotkania, na których można obejrzeć ciekawe zdjęcia, pochwalić się swoimi kadrami, podyskutować o nich, poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Są wśród nas doświadczeni, zawodowi fotografowie, jak również ci na początku swojej przygody z fotografią przyrodniczą. Serdecznie zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. Szczególny znajdą Państwo na stronie internetowej – WWW.
 
Najbliższym sercu tematem naszych zdjęć jest Mazowsze. Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” chcemy pokazać Państwu jego przyrodę widzianą naszymi oczyma. Wielu osobom nizinny krajobraz Polski centralnej nie kojarzy się z niczym nadzwyczajnym. Nie znajdziemy tu strzelistych gór, rozległych wzgórz, wielkich jezior, nie usłyszymy szumu morza. Co zatem stanowi o wyjątkowej wartości przyrodniczej Mazowsza?
Niewątpliwe są to rzeki – swoisty krwiobieg naszej krainy. Wisła, Narew i Bug wraz z licznymi dopływami to miejsce życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Mazowieckie odcinki rzek są wyjątkowe. Wiją się wyżłobionymi przez siebie korytami, tworzą kręte meandry, szerokie piaszczyste plaże czy strome skarpy. W ich okolicy w dalszym ciągu spotkamy starorzecza, pasące się na łąkach upstrzonych ogłowionymi wierzbami konie i krowy. W ich nurcie złocą się piaszczyste łachy, wyspy i mielizny. Ich doliny tworzą oazy dzikiego życia. Prawdziwy raj dla fotografa przyrody...
 
Podczas festiwalu będzie także okazja do obejrzenia prac członków Okręgu Mazowieckiego w tradycyjnej formie. Zapraszamy na wystawę fotografii nagrodzonych w konkursie na Fotografa Roku 2014 naszego okręgu. Wernisaż odbędzie się w sobotę rano.
 
www.zpfp.pl/okreg-mazowiecki
 
 
 
parent menu item not found: "130"