HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Paulina Surniak

Prezes ZPFP w latach 2007-2010. Laureatka wielu konkursów diaporam, w tym pierwszego miejsca na Festiwalu Diaporam w Szczecinie. Z zamiłowania blogerka i podróżniczka. W Związku Polskich Fotografów Przyrody od 12 lat, z czego sześć jako członek Zarządu Głównego.

Fotografuje najchętniej krajobrazy, polskie i egzotyczne, ale coraz częściej próbuje swoich sił w fotografii reportażowej. Najbardziej interesuje ją opowieść, którą kryje w sobie każde zdjęcie, dlatego tak chętnie składa je w diaporamy, które są swoistymi historiami. Tradycjonalistka – wciąż czyta głównie papierowe książki i robi analogowe zdjęcia, chociaż niestety coraz rzadziej. Poznanianka z wyboru, jednak serce zostawiła gdzieś na himalajskich łąkach i w deszczowych lasach Azji. 

Czytaj więcej...

Beata Ostachowicz

phoca thumb m WizjeNatury2014-Beata OstachowiczZ zawodu chemik. Fotografuje przyrodę od wielu lat. Prezes Okręgu Krakowskiego ZPFP. Laureatka konkursu Multidiaporama 2010. Fotograf Roku Okręgu Krakowskiego w roku 2011. Autorka diaporam nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie Wizje Natury. Pracuje i mieszka w Krakowie.  Chętnie fotografuje krajobraz oraz detale.

Czytaj więcej...

Jerzy Dolata

phoca thumb m WizjeNatury2014-Jerzy Dolata-23

Jerzy Dolata - fotografuje od dziecka. Członek ZPFP od 8 lat. Od 7 lat prezes OW ZPFP. W 2008 Fotograf roku ZPFP. Wielokrotnie nagradzany na festiwalu Wizje Natury oraz w kategoriach kolejnych edycji Fotografa Roku. W 2013 roku na festiwalach "Wizje Natury" i "Sztuka Natury" za pokaz "Nocne rozmowy" otrzymał Grand Prix .

Jak sam o swojej fotografii mówi, ma wielkie szczęście, że może pozwolić sobie na fotografowanie tego, co lubi i jak lubi. Kiedyś fotograf reklamowy z zawodu, dziś sam wybiera sobie tematy i swoje projekty realizuje nie przejmując się niczyim zdaniem. Czy to dobrze wpływa na jego twórczość? Trudno powiedzieć. Nie da się jednak zaprzeczyć, że brak barier jest jednym z charakterystycznych elementów jego fotografii. Nie interesuje go gatunkowa poprawność i katalogowe zaliczanie kolejnych gatunków lub krain. W fotografii przyrodniczej skupia się bardziej na aspekcie estetycznym, nastoju i skojarzeniach. Lubi formalne zabawy z obrazem. Często zaskakuje nietypowym tematem i sposobem patrzenia. Jego inne niż typowo "botaniczne" podejście do przyrody każe nam zwrócić uwagę na to, że fotografia przyrodnicza może być także dziedziną sztuki. Sam jednak oburza się, gdy ktoś nazywa go artystą.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"