HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Łukasz Łukasik

Przygodę z fotografią przyrodniczą, która okazała się trwającą już ponad 20 lat pasją Łukasz rozpoczął pod wpływem artykułu wybitnego fotografika przyrody - Leszka Krzysztofa Sawickiego, w którym autor zachęcał wszystkich do podjęcia prób w fotografii przyrodniczej.

Zainspirowany tym, Łukasz sięgnął po aparat fotograficzny i ruszył w teren. Tak zaczęło się ciągłe poszukiwanie tematów, brodzenie w bagnach i odkrywanie świata przyrody…
Pierwsze swoje zdjęcia Łukasz publikował między innymi w "Przyrodzie Polskiej".

Tematyka przyrodnicza w fotografii wiąże się z zainteresowaniem autora ochroną środowiska naturalnego i lasem – jest z wykształcenia leśnikiem i technologiem ochrony środowiska.
Publikacja fotografii na łamach wielu czasopism stała się początkiem przygody dziennikarskiej oraz współpracy z takimi magazynami, jak: "Ptaki Polski", "Fotonatura", "Echa Leśne".

Za największe osiągnięcie w dziedzinie fotografii przyrodniczej Łukasz  uważa zdobycie nagrody im. Adama Loreta w konkursie organizowanym przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Zdjęcia publikuje również w albumach, książkach, przewodnikach i kalendarzach. W swoim dorobku ma kilka wystaw autorskich, a także wiele wystaw zbiorowych. Od 1995 roku jest członkiem założonego przez Leszka Krzysztofa Sawickiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). W latach  2010-2012 pełnił funkcję prezesa Zarządu Głównego ZPFP.

Jak sam mówi: ”Fotografia przyrodnicza stała się dla mnie sposobem na życie – pasją, której poświęcam każdą wolną chwilę. Niezliczone godziny spędzone w ukryciach nad wodą, na bagnie, w lesie, na obrzeżach pól i łąk owocują wieloma spotkaniami z przyrodą, a każde to spotkanie jest wyjątkowe, niepowtarzalne i pozostawia niezapomniane emocje i wrażenia… oraz zdjęcia – do których oglądania serdecznie zapraszam.”

parent menu item not found: "130"