HeaderSearchForm

  • XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Wizje Natury 2016 - wyniki konkursu

00 wn2016l 1-0 tomasz badyg kopia
GRAND PRIX i Nagroda Publiczności - Tomasz Bałdyga „The last song”
Tomasz Bałdyga, członek Okręgu Warmińsko-Mazurskiego ZPFP - "Fotografuję od ponad 10 lat. Moją największą pasją są ptaki, las a w nim jelenie :). Zawodowo zajmuję się ochroną przyrody. Mieszkam w Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Czasem maluję i rysuję, oczywiście przyrodę." 
01 wn2016l 1-1 katarzyna gubrynowicz kopia
1 miejsce - Katarzyna Gubrynowicz „On jest jak mgła”
Katarzyna Gubrynowicz, fotograf, grafik po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. 2013-2016 – prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP),
członek Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Fotografuje dziką przyrodę - głównie krajobraz - w Polsce i za granicą.
 
02 wn2016l 1-2 micha ludwiczak kopia
 
2 miejsce - Michał Ludwiczak „Balet w płytkiej wodzie II”
 
Michał Ludwiczak, ur. 27.09.1976 członek Związku Polskich Fotografów Przyrody od 2005 roku oraz członek-założyciel Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Fotografii Humanistycznej "Foto Humanum" z Łodzi. Uczestnik i laureat konkursów fotograficznych w kraju, autor kilkunastu wystaw indywidualnych. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodzieżą i dorosłymi podczas prowadzonych prelekcji i warsztatów. Główne zainteresowanie fotograficzne: fotografia przyrodnicza
 03 wn20136l 1-3 elzbieta weron kopia
 
 
3 miejsce - Elżbieta Weron „A sio”
 
Elżbieta Weron, rocznik 1966. Członek Rzeczywisty ZPFP OKR - "Moja fotografia ukierunkowana jest na poszukiwanie wytworzonych przez naturę wzorów, faktur i form .Ta tendencja uwidacznia się nawet przy zdjęciach krajobrazowych. Fotografowanie jest dla mnie ucieczka od chaosu codziennej rzeczywistości w świat totalnego uporządkowania. Tematykę prac determinuje chorobliwa chwilami dbałość o kompozycje ,która jest nadrzędna w stosunku do motywu."
 
06 wn2016l 1-6w karol grabski kopia
 
Wyróżnienie - Karol Grabski „Trzciny mają oczy” i „W krainie perkozów”

"Nazywam się Karol Grabski. Urodziłem się w roku 1987. Mieszkam w pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie – i to jego okolice stanowią główną bazę moich wypraw fotograficznych. Fotografia jest dla mnie nie tylko zainteresowaniem, ale przede wszystkim sposobem na życie. Światło jest moją drogą a życie inspiracją, kierując wzrok ku niebu wypatruję skrzydlatych przyjaciół. Delikatność, swoboda, piękno i smak wolności, to właśnie odczuwam gdy obserwuję ptaki - główny krąg moich fotograficznych poczynań. Uwielbiam także górską wędrówkę; niezwykłe piękno i surowość ukazane w jednym miejscu sprawiają, że wszelkie problemy stają się mało ważne. Johann Wolfgang Goethe napisał: „Im bliżej jesteśmy natury, tym więcej czujemy w sobie Boga” – prawdziwe słowa, które w swej prostocie pozwalają mi prowadzić życie we właściwym kierunku. Każdy moment w otoczeniu niezwykle bogatej natury traktuję jako wielki dar, zaś odkrywanie i przeżywanie tajemnic życia jako ofiarowaną mi łaskę. Chwytając za aparat czuję się bardziej kronikarzem niż artystą, to on pozwala zatrzymać czas, spojrzeć raz jeszcze na niezwykły spektakl codziennego, często niezauważanego przez nas życia. Od roku 2012 należę do Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Wielkopolski). "
 
04 wn2016l 1-4w anna jdra-wojciechowska kopia
 
Wyróżnienie - Anna Jędra-Wojciechowska i Dariusz Wojciechowski „Światło wody”
 
Anna Jędra-Wojciechowska. Urodzona 1964, zamieszkała w Krakowie, z wykształcenia biolog, z zawodu tłumacz jęz. niemieckiego. 
„Fotografia to hobby, ogromna pasja, której oddaję się od 20 lat. Pasjonuje mnie przede wszystkim fotografia przyrodnicza – podglądanie małych zwierząt, które w wielu ludziach budzą lęk i obrzydzenie, oraz utrwalanie ich na matrycy, a także prezentacja roślin w nieco odrealniony sposób. Większość zdjęć powstaje na plenerach odbywających się w różnych miejscach kraju, przede wszystkim we wschodniej Polsce, gdzie oprócz obiektów przyrodniczych fotografuję także motywy etnograficzne.” 
Członkini Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureatka wielu konkursów ZPFP, m.in I miejsce w konkursie diaporam „Wizje Natury” 2006 w kategorii diaporam zagranicznych za diaporamę „Stworzenie świata”, III miejsce w konkursie Multidiaporama 2006 za diaporamę „Ballada o kwiatach”, II miejsce w konkursie „Wizje Natury” 2007 za diaporamę „We dwoje”. Dwukrotnie (2011, 2012) wyróżniona w niemieckim konkursie fotograficznym „Glanzlichter”.
Dariusz Wojciechowski. Ur. 1964, zamieszkały w Krakowie, z wykształcenia elektronik, pracuje na stanowisku dyrektora ds. logistyki w firmie zajmującej się dystrybucją sprzętu komputerowego i produkcją urządzeń do fotografii cyfrowej. - „Fotografią zajmuję się od kilkunastu lat. Moje zainteresowania koncentrują się głównie wokół fotografii przyrodniczej. Fascynuje mnie fotografia pejzażu oraz makrofotografia – głównie piękno roślin. Dużą przyjemność sprawia mi możliwość pokazywania detali występujących w naturze. Mam świadomość, że są one dla innych praktycznie niezauważalne. Od kilku lat z wielką pasją fotografuję także motywy etnograficzne – urzekło mnie przede wszystkim Polesie ze swoją oryginalną zabudową i klimatem rodem sprzed wielu lat.” Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureat wielu konkursów ZPFP, m.in I miejsce w konkursie diaporam „Wizje Natury” 2006 w kategorii diaporam zagranicznych za diaporamę „Stworzenie świata”, II miejsce w konkursie „Wizje Natury” 2007 za diaporamę „We dwoje”. Nagroda - Fotograf Roku 2011 ZPFP Okręgu Krakowskiego.
 
05 wn2016l 1-5w grzegorz spoowicz kopia

Wyróżnienie - Grzegorz Sępołowicz „Grue”

"Nazywam się Grzegorz Sępołowicz. Urodziłem się i wychowałem w Kostrzynie nad Odrą. Od zawsze interesowałem się otaczającą przyrodą, dlatego też wybrałem technikum leśne w Starościnie. Spotkałem tam ludzi o podobnych zamiłowaniach oraz charyzmatycznych pedagogów, którzy w niezwykły sposób wszczepili nam miłość do natury. Ogromny wpływ wywarła na mnie obserwacja gęsi na wycieczce szkolnej w Parku Narodowym Ujście Warty. To wówczas zrozumiałem, iż żyję w wyjątkowym miejscu. Od tamtej pory, każdą wolną chwilę poświęcam na obserwacji i pogłębianiu wiedzy na temat ptaków. Pasja i miłość do przyrody spowodowała, że wybrałem studia leśne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Obecnie zajmuję się czynnymi metodami ochrony ptaków na terenach pożwirowych. W fotografii poszukuję obrazu, a nie kolekcjonuję poszczególnych gatunków ptaków. Bardzo często eksperymentuję z kadrem oraz kolorem. Wyznaję filozofię „mniej znaczy więcej”. Inspiruję się skandynawską szkołą czarno- białych zdjęć przyrodniczych, a w szczególności artystów, takich jak: Tommy Vikars, Mats Andersson oraz Heikki Willamo. Choć mieszkam nieopodal PN „UW”, staram się go omijać, gdyż w ostatnich latach widać wyraźny wzrost turystów, a w szczególności fotografów przyrody. Sytuacji, także nie polepsza wprowadzony Parku Narodowym zakaz fotografowania poza wyznaczonymi ścieżkami. Dlatego też, wybieram spokojniejsze miejsca w dolinie Odry i Warty."
 
07 wn2016l 1-7w jurkowski oprowska kopia

Wyróżnienie - Artur Jurkowski i Natalia Oprowska „Poszukiwanie skali”
"Nazywam się Artur Jurkowski, przyrodę fotografuję od 16 roku życia z niezmiennie dużym zaangażowaniem. Moją ulubioną dziedziną fotografii jest pejzaż. Zdobyłem wiele nagród w konkursach różnej skali na przestrzeni wielu lat mojej działalności. Od 2005 roku jestem członkiem Okręgu Śląskiego ZPFP. Interesuje się meteorologią, geografią oraz polityką zagraniczną. Diaporamę współtworzyłem wraz z Natalią Oprowską, magistrem sztuki, zawodowym grafikiem i pasjonatem montażystą realizującym komercyjne projekty dla firm polskich i zagranicznych. Z racji tego, iż oboje podróżujemy w odległe krainy wspólna realizacja tematu diaporamy o Arktyce była dla nas ciekawym wyzwaniem."
parent menu item not found: "130"