HeaderSearchForm

  • XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Canon Polska - Wizje Natury 2016

canon
Canon Polska technologicznym partnerem ZPFP

Polski oddział firmy Canon, globalnego lidera w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu, jest technologicznym partnerem Związku Polskich Fotografów Przyrody od 2013 roku. W ramach długoterminowej współpracy firma angażuje się w wydarzenia organizowane przez ZPFP, oferując m.in. wsparcie sprzętowe i merytoryczne. Fotografowie należący do Związku są także zapraszani na szkolenia i warsztaty Canon, gdzie opowiadają o swojej pracy i dzielą się doświadczeniami.

Czytaj więcej...

Fotoforma - Wizje Natury 2016

fotoforma Jak co roku patronem technicznym festiwalu Wizje Natury jest prodealer Canon Polska – firma Fotoforma.

Fotoforma od lat wspiera przyrodników, organizując specjalistyczne warsztaty, czy też dostarczając najwyższej jakości sprzęt dla fotografów przyrody. Wobec tego nie mogło jej zabraknąć na Wizjach Natury także i w tym roku, stając się ponownie partnerem technicznym wydarzenia. Podczas Wizji Natury 2016 na swoim specjalnym stanowisku, udostępni do testów najwyższej jakości sprzęt marki Canon, który świetnie sprawdza się w codziennej pracy fotografów przyrody. Razem z Canon Polska zorganizuje także specjalne warsztaty dla przyrodników, a także przygotuje specjalne zniżki cenowe na sprzęt.

Czytaj więcej...

Odpowiedzialność i Troska - Wizje Natury 2016

logooit Program „Odpowiedzialność i Troska” Partnerem Festiwalu Wizje Natury 2016
Program „Odpowiedzialność i Troska”, w świecie znany pod nazwą Responsible Care, od kilku lat współpracuje ze Związkiem Polskich Fotografów Przyrody przy realizacji autorskich konkursów fotograficznych Złap Zająca i Złap Zająca – Junior. Na tegorocznym festiwalu Wizje Natury 2016 zostanie zaprezentowana specjalna jubileuszowa wystawa wszystkich, nagrodzonych na przestrzeni ostatnich 10-lat, zdjęć.

Czytaj więcej...

Salamandra - Wizje Natury 2016

salamandraMagazyn Przyrodniczy SALAMANDRA jest popularno-naukowym czasopismem o zasięgu ogólnopolskim, wydawanym od 1994 roku przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Ukazuje się dwa razy do roku, od 2003 roku w pełnym kolorze. Oceniane jest bardzo wysoko pod względem merytorycznym i edycyjnym. 

Celem wydawania Magazynu Przyrodniczego Salamandra jest popularyzowanie wiedzy na temat przyrody oraz jej ochrony, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków rzadkich i zagrożonych oraz cennych pod względem przyrodniczym obszarów, a także kształtowanie korzystnych dla przyrody postaw i zachowań. 

Poziom i język artykułów jest dobierany w taki sposób, aby przy zachowaniu pełnej poprawności merytorycznej większość tekstów była zrozumiała dla niebiologów o wykształceniu na poziomie gimnazjum. Jednocześnie, aby także przyrodnicy znajdowali w czasopiśmie interesujące treści.

Czytaj więcej...

Fotografia Masterclass - Wizje Natury 2016

Fotografia Masterclass 1 3.pdf
Kwartalnik FOTOGRAFIA MASTERCLASS skierowany jest
 do osób aspirujących do profesjonalnego zajmowania się fotografią i do entuzjastów cyfrowych technik fotograficznych. Przewodnik zawiera działy poświęcone fotografii portretowej i sytuacyjnej, fotografii przyrody i krajobrazu. Każde wydanie zawiera szczegółowe porady wiodących fotografików i praktyków branży. Świetne, inspirujące zdjęcia - przykłady pomagają zilustrować wyzwania i pokazują sposoby jakim sprostać.


Czytaj więcej...

Dzikie Życie - Wizje Natury 2016

Miesięcznik Dzikie Życie jest jedynym w Polsce pismem, które odważnie, dociekliwie i bez pardonu opisuje problemy niszczenia i ochrony przyrody. Krytykujemy konformizm urzędników państwowych, chciwość sektora biznesowego, marazm i apatyczność tzw. ruchu ekologicznego, które są przyczynami postępującego niszczenia najcenniejszych miejsc przyrodniczych.

Podejmujemy kontrowersyjne sprawy, których unikają inne media ekologiczne. Gwarantujemy najświeższe informacje, trudne tematy, skuteczne działania. Mamy własne zdanie.

Dzikie Życie
Dzikie Życie na Facebooku

Czytaj więcej...

Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze - Wizje Natury 2016

wizje natury 2015-fundacja-dziedzictwo-przyrodniczeMisją Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze jest skuteczna ochrony przyrody oraz godzenie interesu ekonomicznego społeczności lokalnych z potrzebą zachowania bioróżnorodności.
Działamy w Beskidzie Niskim, Bieszczadach i na Pogórzu Przemyskim.

http://przyrodnicze.org/
http://www.facebook.com/FundacjaDziedzictwoPrzyrodnicze

Współpracujemy z WWF aby ochronić Karpaty:
http://karpaty.wwf.pl/

Niech Żyją! - Wizje Natury 2016

niech-zyja
Kampania Niech Żyją! to zorganizowany ruch społeczny, którego celem jest wprowadzenie w Polsce zakazu polowań na dzikie ptaki.

Zgodnie z naszą Wizją Natury będziemy kiedyś krajem żywych dzikich ptaków. Chcemy doprowadzić do sytuacji, kiedy w Polsce przestanie się zabijać i ranić kilkaset tysięcy ptaków rocznie po to, aby je wypchać, powiesić na ścianie, czy też włożyć w kapelusz ich pióra.

W naszym kraju poluje się obecnie na 13 gatunków ptaków. Wiele spośród nich to gatunki coraz rzadsze, których populacje wykazują z roku silne tendencje spadkowe. Wszystkie dzikie ptaki, nawet pomijając wpływ polowań, poddawane są wielkiej presji człowieka, który coraz intensywniej przekształca ich siedliska.

Polowania na ptaki to nie tylko zajęcie nieetyczne, ale też nie służące niczemu poza rekreacją. Jednak rekreacja powinna ustąpić dobru wyższemu jakim jest ochrona przyrody i bioróżnorodności. Z zanikiem bioróżnorodności UE walczy od lat i od lat ponosi porażki na tym polu – różnorodność biologiczna w Europie cały czas zanika i to w coraz szybszym tempie.

Czytaj więcej...

Wiedza i Życie - Wizje Natury 2016

wiedza i zycieNajstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy, ukazujący się od 1926 r.
Łączy solidną, niemal 90-letnią tradycję z nowoczesnym podejściem do upowszechniania osiągnięć nauki. Prostym, przystępnym językiem pisze o tym, co dzieje się w najważniejszych laboratoriach w Polsce i na świecie. W zrozumiały sposób prezentuje informacje o nowoczesnych technologiach i nowościach w poszczególnych dziedzinach nauki (matematyka, chemia, fizyka, astronomia, elektronika, informatyka). Autorami są dziennikarze popularnonaukowi, specjaliści w swoich dziedzinach. „Wiedza i Życie” jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, informuje o ciekawych wydarzeniach związanych z nauką i edukacją, prezentuje ciekawostki i wyjątkowe zjawiska, a wszystko jest ilustrowane atrakcyjnymi zdjęciami.

parent menu item not found: "130"