HeaderSearchForm

  • XVII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Jury Konkursu Fotograf Roku 2021 ZPFP

 
Skład Jury konkursu Fotograf Roku 2021 Związku Polskich Fotografów Przyrody:
- Adam Ławnik – przewodniczący Jury
- Łukasz Stępień – członek Jury
- Karol Woźniakowski – członek Jury
 
 
 
 
 
Adam Ławnik
 
Adam Ławnik - fotograf krajobrazu i dzikiej przyrody, podróżnik. W poszukiwaniu światła i niepowtarzalnych kadrów przemierza najodleglejsze rejony świata – od mroźnego Spitsbergenu przez Laponię, kambodżańską dżunglę, azjatyckie pola ryżowe aż po lodowce i rozległe wybrzeża Atlantyku w Patagonii.
 
Dużą uwagę skupia także na fotografowaniu Polski, wykonując zdjęcia głównie w parkach narodowych. W latach 2013-2016 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jest aktywnie zaangażowany w ochronę środowiska.
 
W załączeniu kilka zdjęć z polskich parków narodowych, zarówno tych istniejących jak i planowanych.
 
 
Łukasz Stępień
 
Łukasz Stępień, rocznik 1975, z zawodu biotechnolog, profesor nauk rolniczych. Pochodzi z Krotoszyna, ale od dawna związany z Poznaniem. Do ZPFP wstąpił w 1996 roku, jak tylko dowiedział się o jego istnieniu. Dziką przyrodę fotografuje od prawie 30 lat, najchętniej krajobrazy, rośliny i detale. Zdeklarowany psychofan grzybów. W dalszym ciągu pozostaje wierny slajdowi Fujichrome Velvia.
 
Uczestnik niezliczonych krajowych i zagranicznych plenerów, pokazów, wystaw i konkursów fotograficznych. Wśród sukcesów m.in. nagrody Festiwalu Wizje Natury, Grand Prix Pomorskich Spotkań z Diaporamą w Szczecinie, tytuł Fotografa Roku Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP oraz pierwsze miejsce podczas Festiwalu Mikrosfera w Białowieży.
 
 
 
 
Karol Woźniakowski
 
Przyrodą interesuję się od najmłodszych lat, a przygodę z fotografią przyrodniczą rozpocząłem 20 lat temu. Od tamtego czasu stała się moją wielką pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu w naturze. Fotografię przyrodniczą traktuję jako przygodę dostarczającą wrażeń emocjonalnych i estetycznych. Fotografuję głównie krajobraz, ale nie unikam fotografowania fauny i detali przyrodniczych. Fascynują mnie zjawiska przyrodnicze, inwersje w górach, zabawy światłem i ulotne chwile poranka. 

Nie fotografuję zwykłego krajobrazu, który można oglądać na co dzień. Staram się robić zdjęcia w wyjątkowej aurze pogodowej, która powoduje, że krajobraz nabiera specyficznego, tajemniczego charakteru. Czekam na moment i odpowiednie warunki, w których scena przyrodnicza stanie się niezwykła.
 
Od 2005 r. jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Więcej na stronie: http://www.wozniakowski.art.pl/
 
 
parent menu item not found: "130"